יישוב הדעת

תהליך "חברותא אישית עם דוד זמור" – פרטים

& הקדמה

יש אנשים שמתמצים יותר בנושא תהליך אימון אישי ויש אנשים פחות. בכלל יש המון שיטות המון גישות וחשוב לי לציין שבדף הסבר הזה אין שום כוונה לומר איזו שיטה יותר טובה ואיזו פחות. רק אשתדל להציג במילים פשוטות מהו תהליך "יישוב הדעת" אצלי.

קודם כל נבהיר שבין כל שיטות ריפוי/ליווי הקיימות אפשר לשרטט באופן גס שתי קטגוריות גדולות: הרפואה המודרנית המקובלת הקונפורמיסטית , פסיכולוגיה פסיכיאטריה (רפואה אלופטית). ומהצד השני את הרפואה המכונה "אלטרנטיבית" או "משלימה" המאגדת בתוכה מגוון רב של שיטות טיפול ואימון. אני לא רופא לא פסיכיאטר ולא פסיכולוג אלא נמנה עם "הצד השני". גם אם יש לי קשרים מאוד טובים עם רופאים פסיכולוגים ופסיכיאטרים רבים שמפנים אליי לעתים תכופות אנשים כאשר מרגישים שזה נכון עבור אותו אדם.

לאחר הבהרה חשובה זו, נראה בהמשך בשלב ראשון את העקרונות עליהם מתבסס התהליך. בשלב שני נפרט את ההתפתחויות הנפוצות שקורות בדרך כלל בתהליך, בשלב שלישי נצרף מספר המלצות ועדויות, ובסוף, גם חשוב, פרטים טכניים.

שְׁגִיא֥וֹת מִֽי־יָבִ֑ין מִֽנִּסְתָּר֥וֹת נַקֵּֽנִי

& עקרונות התהליך

עיקרון ראשון: פשטות ויעילות: בשיחות בינינו אני משתמש באין ספור כלים מקצועיים עוצמתיים ויעילים מעולם האימון ומעולם הטיפול. כיוון שאני מאד מנוסה בכלים האלה הם מוטמעים היטב בתוכי ובמהלך השיחות אינך אמור להיות ער לאותם כלים. אתה מצידך חווה שיחה פשוטה בגובה עיניים וכמעט "חברית" בעצם. זו אגב הסיבה שהשיחות של התהליך נקראות "חברותא". השיחות לא מסובכות או "חופרות". אין כאן תהליך דומה לתהליך פסיכולוגי בו "מחפשים את הבעיה או את הסריטה" אלא כאמור שיחות פשוטות ובגובה עיניים. ממש כמו בחברותא.

עקרון שני: עין טובה. זה לא כלי מקצועי בפני עצמו אלא יותר גישה. אני מאמין שעין טובה מצמיחה. יש מימד בתהליך שהוא מימד של צמיחה, של גדילה. כדי לקשר את זה לעקרון הראשון הייתי אומר שאצלי לא באים "לפתור בעיות" אלא מחפשים לגדול – כך שרוב הבעיות "נעלמות". 

עבודת המידות היא העיקר, התוצאות במציאות הם רק ביטוי לעבודה פנימית נכונה. זה אולי קצת מפתיע אבל השיחות הראשונות בתהליך הזה לא יהיו סביב הנושא שעליו באת לעבוד. בתחילת התהליך נעבוד בעיקר על "להיזכר מי אתה", מהן האיכויות שלך, הערכים שלך, החלומות שלך, האיזונים המיוחדים בין המידות בנפש שלך… כל זה מאפשר לך לגשת לחלק השני של התהליך ממקום יותר נקי בהיר ועוצמתי. 

עיקרון נוסף הוא הקשבה לרצון. הקשבה ייחודית שלי מאפשרת פיתוח ושחרור של הרצון שלך. כאשר יש בהירות ברצון פועלים ממקום טוב ובאנרגיה טובה. וכך פחות נעצרים או דוחים את המטרות החשובות לנו. (אנשים רבים שממליצים עלי מציינים את ההקשבה הייחודית שלי. איכות זו יחסית טבעית אצלי וברבות השנים השקעתי לא מעט אנרגיה כדי להפוך אותה ליותר ויותר מקצועית ומתקדמת)

נקודה אחרונה: העבודה וגם התוצאות הן שלך! אני לא מטפל שלך, לא מאמן וגם לרוב לא נותן עצות. אני "רק" יוצר שיחה המאפשרת לך להתבונן מחדש על הנושא שבחרת לעבוד עליו. ולכן גם כל אחראיות והקרדיט על ההתקדמות בתהליך הם שלך! זה כמובן לא אומר שאתה צריך "להסתדר לבד"… אני לצידך וקובע את מסגרת השיחה. ובמסגרת זו אני משתמש בכלים שהזכרנו קודם, דרכם תוכל להיעזר ולקבל מזור וכיוון שיוסיפו לך יישוב הדעת. אני רגיל לומר קצת בהומור שמי שמזיע בשיחות זה אתה 🙂 (ועוד אתה משלם על זה…)

& התפתחויות נפוצות

חשוב לציין אלו התפתחויות נפוצות אפשריות – ממש לא הבטחות! רוב הנאמר כאן הוא פשוט לקוח מתוך המילים עצמם של אנשים שעברו תהליך דומה ואלו היו התוצאות שלהם.

 • אני נזכר בערכים החשובים שלי
 • אני מזהה את הכישורים שיש לי ואת מה שארצה לפתח
 • אני מתחיל להתחבר למה אני רוצה באמת מהחיים שלי
 • לא רק מה אני חייב לאנשים אחרים, למערכת…  אלא מהן הרצונות שלי הפנימיים ביותר
 • אני מתחיל להתחבר למה כבר טוב בי, וממה אני יודע ליהנות.
 • אני יודע להגדיר מטרות לטווח קצר, לטווח בינוני ואפילו את החלומות שלי,
 • בעקבות כך, אני יודע מה לעשות מהחיים שלי, והמחשבות שלי יותר בהירות ומשוחררות.
 • אני מתחיל להכניס לחיים שלי את הדברים המתאימים לי, שאני אוהב ומרגיעים אותי ומשמחים אותי.
 • אני מתחיל בצעדים ראשונים לקראת המטרות שלי וברוך השם סוף סוף איני דוחה את המשימות שלי בלי סוף.
 • אני מתחיל לשים גבולות לדברים שמלחיצים אותי.
 • אני מתחיל לראות שלפעמים גם אם אני לא אגמור את המשימות עד הסוף השמיים לא ייפלו, ואני יודע "לחזור למשחק" מהר. 
 • אני מתחיל להגיד 'לא' ונשאר נינוח.
 • אני מתחיל לשים גבול לשעות שאני חוזר הביתה.
 • אני מוצא את עצמי מזמר לעצמי בדרך לעבודה במקום לנסות להספיק עוד טלפונים.
 • אני כועס פחות, ובכלל אני יותר רגוע ובטוח בעצמי
 • אנשים סביבי מרגישים זאת והם גם יותר רגועים
 • אני יוצר יחסים יותר מאוזנים, כנים, ושמחים.

בשלב מסוים:

 • אני כבר מרגיש שהעסק בשליטה שלי, ומרגיש יותר שמח בחלקי
 • יש לי יותר ביטחון עצמי ומרגיש יותר טוב עם עצמי
 • יש לי יותר נחת פנימית יחד עם אנרגיה של עשייה
 • אני מרגיש שאני מוציא מן הכוח אל הפועל את הטוב שבי, גם אם לא במילואו עדיין, זה נותן לי תחושת סיפוק. 
 • אני מרגיש יותר בטוח, יותר ביטחון עצמי. 
 • אני פתאום יותר אנרגטי ויש לי יותר כוח לקום בבוקר וליזום. 
 • אני כבר לא מפחד מלהיות לחוץ, וגם לא מפחד להתרגש. אני יודע להיכנס לשם ולצאת משם בקלות.
 • אני מתחיל לחשוב על הרמה הבאה שלי, שזה להשקיע בזוגיות שלי, בעסק, ליהנות יותר מהילדים…

& עדויות מאנשים שעברו תהליך דומה:

בועז אדלמן

יועץ כלכלי

הרגשתי שמשהו בתוכי לא כנה מספיק עם עצמי שאין איזשהי קוהרנטיות בין מה שאני עושה לבין מה שאני רוצה…  ועברנו תהליך משמעותי.

היום אני חי חיים של רצון ולא של ריצוי! אני לא מרצה אף אף אחד, אני חיי בכנות ובקוהרנטיות עם עצמי…

 

נתנאל גימאני

מחנך ומכוון הורים

למדתי לשחרר מבחירה ולהיות שמח במי שאני.

אישתי אומרת: "קיבלתי בעל רגוע, הילדים שלי קיבלו אבא רגוע יותר! איזה כייף לראות אבא שחוזר מיום עבודה עם כוחות ולא ממוטט פנוי לשחק עם הילדים ורגוע בבית"

 

נועם קדושים

מרצה│יועץ חינוכי│מכוון להצלחה בלימודים

השגתי בעקבות התהליך התפתחות מקצועית ואישית כמרצה ומנחה קבוצות – הבאה לידי ביטוי בכמות של המשתתפים ובאיכות של ההנחיות באופן חוויתי ומקצועי.

בנוסף בעקבות התהליך והשינוי שעברתי אני מרשה לעצמי לבקש, וגם מקבל, סכומים גבוהים בלפחות פי-2 עבור הסדנאות שאני מעביר. אני מרגיש עם זה שלם לגמרי ויודע שהערך שהמשתתפים מקבלים שווה את הסכומים הגבוהים שאני מבקש.

דוד ידע לראות אותי בגדולתי, מה שאפשר לי לצמוח לשם בקלות ובפשטות. ממליץ לכל אחד שמעוניין בתוצאות גדולות וטובות יחד עם רוגע ונינוחות. מתוך הקשבה לרצון, בהירות וסדר במציאות.

אסיה לימפנוביץ

מתכנתת│מעבירה שיעורים באגדות חז"ל

בעקבות התהליך עם דוד, התחלתי יותר לשים לב לאיכויות שלי שאני רגילה לחשוב שאין לי אותם מספיק, כמו יכולת עשייה ויצירתיות. אני עושה יותר מתוך תחושה ש"אני רוצה ובוחרת" מאשר "אני חייבת".

אחרי שנתיים של נסיונות כאלה או אחרים אני מתחילה את הבוקר מהתבוננות ופרק תהילים – וזה משמעותי בשבילי לכל היום. וגם פעילות גופנית התחלתי לעשות בשמחה!!

הרגשתי מרחב מאוד בטוח לשתף במה שקורה לי בכנות ובפשטות. יחד עם זאת הרגשתי שאני אחראית לגמרי על תוכן השיחות ועל התוצאות. השילוב הזה עבד יוצא מן הכלל. נחת, עין טובה, חגיגת הצלחות, כנות – כל זה איפשר את התוצאות שהגיעו כאילו מעצמן בלי מאמץ מיוחד.  יש לדוד הוויה של נינוחות, בטחון, אמון, הרבה הבנה ורגישות בלי מעורבות רגשית.

הכי משמעותי עבורי היה שינוי הוויה שלי בשיחות שלי ואולי בחיים בכלל. מעכשיו אני יודעת ומרגישה שהנחת והאפקטיביות  מתקיימות אצלי ביחד בו זמנית ובשבילי זה תוצאה ענקית.

רחוב הירקון 67 בני-ברק│טל': 03-5558966│ www.yaronor-law.co.il

עוסק בתחום הציבורי (משפט מנהלי/רשויות) בעל עסק עצמאי. אל דוד הגעתי במטרה למצוא דרכים לגיוס לקוחות. הייתי בטוח כי אני יודע מהן מטרותיי, וכל רצוני היה – יצירת כלים להרחבת מעגל הלקוחות.

דוד – לא מקבל שום דבר כמובן מאליו. בסבלנות ועקביות חשף יחד עמי יכולות, דרכי עבודה מעודפים, מטרות… וביחד, בהדרכתו גיבשנו מחדש מטרות התואמות את נקודות החוזקה שלי. בדיעבד התברר כי גיבוש המטרות מחדש היה קריטי למיתוג המשרד.

בנוגע לצורת העבודה עם דוד, ברצוני לציין כי יש לו יכולות הקשבה והבנה מעמיקות ביותר, המאפשרות לו להציע דרכי פעולה התואמים את מבנה אישיותו וצרכיו של בעל העסק אותו הוא מכוון. דוד חושב פתוח, ער לניואנסים דקים, ומאפשר גם כיווני התפתחות לא קונבנציונליים. עברתי בעזרת דוד מהפך משמעותי בהתייחסותי לעסק. מדובר בתהליך שנתן לי את המוטיבציה והכלים לבחור בתיקים משפטיים כבדי משקל התואמים את המודל העסקי שנבנה ותכונות החוזק שנחשפו בהליך הכיוון.

ממליץ בחום רב.

ראובן מלכי

מטפל גוף/נפש

שמי ראובן נשוי אב לשלושה ילדים, גר בבת עין מטפל גוף נפש קרוב לחמש עשרה שנה.

בתהליך עם דוד למדתי להסתכל על עצמי בעין טובה, לא רק דרך השיפוטיות שלי. ולגלות שזה לא פחות אפקטיבי. קיבלתי החלטות חשובות, וגם רצון גדול לעשות תהליך בתוך המשפחה.

אורטל גבריאל

עיצוב גרפי ואימון אישי 

לחוצה מטבעי, מחויבת לתוצאות, חוששת להיכשל/לאכזב. הרבה פעמים זה מונע ממני לפעול ולהתקדם בתחומים שונים. פניתי לתהליך כדי להתקדם בתחום התעסוקתי. בסופו של דבר התהליך השפיע על תחומים נוספים כמו ניהול זמן, תקשורת ויחסים בין-אישיים.

התחלתי לשים לב יותר לזמנים ולארגן את המשימות שלי באופן מסודר ומחובר יותר למציאות. דבר שעזר לי להיות ממוקדת יותר בסדר יום ובשיחות עם אחרים. היום אני אומרת בטבעיות ובנימוס "לא" לבקשות של אחרים, כשלא מסתדר לי לעשות אותן. ופחות מנסה לרצות את כולם.

דוד איפשר לי להביא את החלומות שלי לתהליך באמצעות עין טובה, סבלנות ואמונה. מה שאפשר לי לגבש מעין כלי אישי לבירור הרצונות שלי, כלי שליווה את כל התהליך ומשמש אותי גם אחריו.

יאיר וכטל

אומן

משהו בתהליך היה כמו לנקות שכבות של אבק מעל רצונות חלומות וערכים שנשכחו בי ולאט לאט להחזיר אותם לחיים…

למדתי ממך שיעור בעין טובה, על עצמי, על חיי, על הקדוש ברוך הוא, ואני חושב שעין טובה שכזאת יש בה כוח להצמיח…

& עלויות

אני משתדל תמיד להזכיר בשיחות שלי על נושא תהליכים שקיימת אופציה לתהליך דומה על ידי סטאז'רים – לפעמים טובים – לפעמים פחות – ב500 שקל. חשוב להזכיר שזה קיים כדי שלא יהיה מקח טעות. מאמנים עם הסמכה לקוחים בין 2000 ל5000 שקל לתהליך. ויש כמובן מסטרים שאצלם "השמיים הם הגבול"… אני מכיר מאמנים מאסטרים שלוקחים כאן בארץ 2000 ש"ח לשעה ואף יותר, יש לי אפילו קולג בצרפת עם כמה מאות אלפי עוקבים ביוטיוב שלוקח על תהליך 20 אלף יורו (surprised).

אז איפה אני נמצא בתוך כל הסקאלה הזו: את זה לא אכתוב כאן בדף ההסבר מסיבה פשוטה : מחיר התהליך אצלי משתנה (הכוונה עולה…) לעתים תכופות. לכן מחיר התהליך אצלי הוא כפי שאמרתי לך בשיחה בינינו וכפי שנקוב בטופס הבנות לקראת תהליך. וכפי שמופיע בקישור לתשלום. מספיק מקומות 🙂

& פרטים טכניים

קיבלת עד כה כמה שיותר בהירות לגבי התהליך. במידה וקיבלת החלטה לצאת ל"הרפתקה" הזו יחד איתי, קודם כל : תודה רבה על הָאֵמוּן! 

עכשיו ברמה הפרקטית הנה השלבים הבאים:

1. לברר ולתאם איתי זמן מתאים. 

2. לשלוח לי "טופס הבנות לקראת תהליך" חתום, זה הטופס שמגדיר את מערכת היחסים בינינו. ניתן לקרוא את זה ביחד בשמחה אם משהו שם לא ברור.

3. לבצע את התשלום. התשלום מראש עם אפשרות פריסה כפי שמופיע במסמך הבנות.

וזהו, מתחילים ! 🙂

מתי וכסלר

מייסד מכללת כוונה

כל פעם שאני מרגיש צורך ביישוב הדעת, אני קופץ לדוד וקובעים חברותא, עובדים על הדברים החשובים לי, ואיכשהו את כל הספקות בחברותא שלנו אנו פותרים…

הרב מאיר טויבר

ראש מחלקה הישראלית במכון מאיר

דוד… המפגש אתך מעשיר ומעצים, האישיות שלך מקרינה נחת שמחה רגיעה הבנה קבלת האחר… יש לך הוויה של אדם עדין ומקשיב יחד עם כלים מאורגנים

יואב שורק

הוגה דעות – עורך 'השילוח' – מייסד מוסף שבת של מקור ראשון

דוד הוא לא מטפל הוא חברותא! ובכל זאת אחרי שאתה מדבר איתו המון בעיות נפתרות… תמיד חברותא זה דבר טוב וכשהיא מצוידת בכלים מקצועיים זה עושה נפלאות…

ד″ר מיכאל אבולעפיה

פסיכיאטר ילדים ונוער

דוד אדם טוב וישר ויחד עם המיומנות המקצועית שלו הוא מסוגל לעזור להרבה מאד אנשים עם מתחים.

ד″ר מרדכי ליפו

רופא וחוקר – מייסד שיטת כינור לב

דוד אחד ממטפלי כינור לב (ביופידבק) הטובים שלנו. הוא בעל הקשבה מיוחדת ואני ממליץ לכל מי שזקוק לנחת פנימית לפנות אליו…

 הרב בוצ'קו

ראש ישיבת היכל אליהו – רב הישוב כוכב יעקב

דוד, בוגר הישיבה שלנו, אדם ישר ואמין ואני מאחל לו הצלחה מכל הלב.